איכות חומרים ריצוף מעליות

ענף המעליות, כמו בכל ענף, אפשר לבצע שיפוץ מעלית מחומרי גלם איכותיים ואפשר לבצע מחומרי גלם סוג ב’ ג’ ד’ וכו . כמו כן אפשר לשפץ מעלית בחומרי גלם ללא תו תקן ופגומים גם יחד. אז מה באמת חשוב כאשר אתם משפצים את המעלית בבניינכם?

חשיבות חיפוי רצפת המעלית

בעיצוב התא יש חשיבות רבה לחיפוי רצפת המעלית שמספק שכבת הגנה השומרת על המעלית מפני פגיעות שונות, וכך מאריכה את חייה. למעשה, רצפת המעלית הינה החלק היותר פגיע שלה, כי עליה עומדים, דורכים ומעמיסים משאות כבדים. בתור שכזו, לא אחת רצפת המעלית היא הראשונה בתא לסבול מסדקים, שברים ושחיקה. לכן יש חשיבות רבה לבחירה נכונה של חיפוי רצפה מתאים ואיכותי למעלית, עם חומר גלם המציג רמה גבוהה של עמידות ומתאים כמובן לשימוש במעלית, בין אם מדובר במעלית לנוסעים או משאות.

בנוסף לכך, חשוב לבחור בריצוף למעלית שיש לו חזות אסטטית ומרשימה, המתאימה במראה שלה לשאר רכיבי העיצוב שיש במעלית, בקירות ובתקרה. כמו כן, כדאי לבחור בריצוף שקל לנקותו מכתמים, אבק ולכלוך. עבור הצרכים האלו יש בשוק סוגים שונים של חיפויים למעליות, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות.

חיפוי רצפה pvc מחיר

ריצוף מעליות:

חלק חשוב מאוד בשיפוץ המעלית!!! ניתן לבחור בין ריצופים שונים הקיימים כיום בענף המעליות. למשל, תוכלו למצוא בשוק את סוגי חיפו רצפת מעליות הבאים:

ריצוף שיש אמיתי

ריצוף עבה וכבד דורש תחזוקה שוטפת מגיע לרוב באריחים 60*60 / 80*.80

עמידה נמוכה בשחיקה.

ברק מתפוגג.

פלקסטון – ריצוף קוורץ מתקדם :

 • קיים בשוק משנת 2013 , מומלץ ומגיע ביחידה אחת ללא חיבורים.
 • משטח דו שכבתי 6 ממ קוורץ + 3 ממ אלומיניום מרובד.
 • סיכוי אפסי לשברים.
 • מגיע ביחידה אחת , אין חדירת מים.
 • קל מאוד ואינו דורש איזון למעלית.
 • דק מאוד, קל משקל, גמיש ועמיד במיוחד.
 • ניתן לשלב את הפלקסטון עם חומרים נוספים כמו שיש או אלומיניום.

אלסטיקון – גומי דמוי שיש :

 • ריצוף גומי מיוחד בעובי כללי של 5 מ”מ כולל בסיס.
 •  חומר ריצוף עמיד במיוחד.
 •  בעל חזות היכולה לשמות מראה של שיש מבריק.
 •  בהשוואה לפתרונות ריצוף אחרים מדובר בחומר ריצוף יחסית זול.
 • אחריות ל 5 שנים.

ריצוף סינטטי אריחים:

סוג ריצוף שנכנס לענף המעליות משנת 2000 ובשנים הראשונות ההתלהבות ממנו הייתה גדולה מפאת הרעיון של אריחים בעלי רמת גמישות בעובי 6 מ”מ.

מהר מאוד הובן שהריצוף הזה לא עמיד בלשון המעטה הן מבחינת השחיקה והן מבחינת העמידות שלו במרוצת הזמן.

מאבד את הברק שלו כבר בשנה הראשונה.

גם היום ניתן למצוא אותו אצל משפצי המעליות עקב עלויותיו הזולות.

גומי טבעות:

משטח גומי טבעות, הכי נפוץ במעליות הכי זול שאפשר לרכוש כיום

יתרונותיו באים לידי ביטוי בעלות נמוכה ובאורך חיים גבוה

חסרונותיו : פשוט מדי ולא שייך לשיפוצים היפים.

רצפת נירוסטה:

הרצפה הכי עמידה שיש, כמובן זה בא על חשבון היופי, לא הרבה אוהבים אותה.

הרצפה חייבת להיות מיושמת על משטח ישר בלי שום מהמורות וכדומה.

יש שני דגמים עיקריים: האחד תעשייתי והשני עדין, בדרך כלל למקומות מתועשים משתמשים בדגם הגס יותר, ולבנייני מגורים את העדין.

גרניט פורצלן:

ריצוף נפוץ מאוד, זול יחסית וניתן ליישום ע”י כולם.

חסרונותיו רבים, אינו מתאים לריצוף מעלית מכיוון שהוא חומר מאוד קשה ומדביקים אותו על רצפת המעלית שהיא רצפה שיש בה גמישות מסויימת (הבסיס עשוי פח) עם זאת המעלית נמצאת בתנועה מתמדת וזה גורם אט אט לניתוק האריחים מהדבק והתוצאה היא סדקים תוך מס’ חודשים.

העלות הזולה של כ 500 ש”ח ריצוף דבק ושכר עבודה מתבררים מהר מאוד כטעות.

אם תאמרו שלא נורא להשקיע 500 ש”ח קחו בחשבון שדבק קרמיקה הוא דבק על בסיס מים והוא גורם חלודות בבסיס המעלית ותוסיפו לזה גם את נקיון האריחים הסדוקים בין פעמיים לשלוש בשבוע עם ספונג’ה על הרצפה הסדוקה והמים מחלחלים אט אט בסדקים וגורמים לרקבון בפח.

כאשר תרצו להחליף את הריצוף הסדוק זה יהיה כרוך גם בטיפול חלודות יסודי והרכבת פח רצפה חדש !!!! תוספת משמעותית למחיר חידוש הרצפה.

חיפוי רצפה pvc:

חיפוי רצפה pvc למעליות הינו חיפוי המספק הגנה מסיבית מפני חבלות, שברים וזעזועים. הוא משמש בעיקר עבור מעליות משא הנדרשות להעביר ציוד כבד, שלרוב ישולבו עם פס שיפוע בפתח המעלית כדי להקל על העברת עגלות. מדובר בריצוף קל להתקנה ופירוק, המסופק בצורת אריחים שמתחברים כמו פאזל, ואינו מחייב הדבקה או הכנות מקדימות. בנוסף, חיפוי זה מוצע בשלל דגמים, צבעים, עוביים ומרקמים, ובדרך כלל מוצע עבור חיפוי רצפה pvc מחיר כדאי ומשתלם.

בחירה נכונה של חיפוי לריצוף מעלית

אם חיפוי רצפת המעלית שלכם כבר סדוק ובלוי, ואתם מבקשים להחליפו בחדש, אצלנו תוכלו למצוא מבחר גדול ואיכותי של אפשרויות. ואם מתוך המבחר הקיים אינכם יודעים באיזה חיפוי  לבחור, לרשותכם עומד צוות מקצועי ואדיב של חברתנו הפנוי לסייע בנושא. הצוות יעזור לכם בבחירת ריצוף מתאים למעלית, בין היתר מבחינת המשקל שהוא יכול לשאת, מבחינת עמידות החיפוי ומבחינת חזותו האסטטית

מאמרים נוספים

דקורציה מלאה או חלקית

מרבית הלקוחות מתלבטים האם להשקיע סכום מלא עבור דקורציה מלאה או לבצע דקורציה חלקית כמו תקרה ורצפה בלבד, צביעת דלתות המעלית, מראה חדשה ועוד. כמובן

קרא עוד >

שיפוץ דקורטיבי מחיר

שאלת השאלות נשאלת , קשה לדייק במספרים מפאת כמות פרמטרים והדרישות משיפוץ דקורטיבי אחד לשני. השאלה מאוד רחבה ואנו ננסה למקד אותה בדרך הבאה. מהן

קרא עוד >

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר אטרקטיבית