על פורמייקה חסינת אש

בחברת דקור ליפט מציעים מבחר איכותי של חיפויים לתאי מעליות מעוצבים. המבחר כולל גם סוגים שונים של ציפויי פורמייקה, לרבות פורמייקה חסינת אש בעובי של 4 מ"מ, שיש בתוכה חומרים מעכבי בעירה. במאמר הבא יוסבר מהי המשמעות של פורמייקה חסינות אש.

עמידה בתקני בטיחות באש במעליות

יש לדעת כי מעליות שלא מותקנות ומתוחזקות כמו שצריך עלולות להיות מסוכנות לשימוש, ובין היתר הן עלולות לעלות באש ולגרום נזקים חמורים בגוף ובנפש. לכן, יש חשיבות גדולה לבחירה נכונה של חומרים לתא המעלית, הכוללים גם חיפוי לקירות. למעשה, הרכיבים השונים במעליות נדרשים לעמוד בדרישות תקני בטיחות באש ת"י 2481. מדובר בתקן שנכלל בתקני הבטיחות של מעליות, המחייב עמידה בדרישות של רשות הכבאות וחוקי תכנון ובנייה.

בין היתר, מעליות נדרשות לעמוד בתקנות התקנת חשמל, שליטה והוצאת עשן, אוורור נכון ויעיל של המעלית וחדר המכונות שלה. גם גוף המעלית נדרש לעמוד בדרישות התקן ומכבי האש, ואף ישנם כללי התנהגות במעלית המבטיחים מניעת שריפה, כמו איסור עישון. בנוסף, יש לבחור בחיפוי שעומד בדרישות התקן, היכול להיות פורמייקה חסינה לאש שתספק לתא המעלית חיפוי איכותי, בטוח ותקין.

פורמייקה חסינת אש

אז מהי בכלל פורמייקה?

פורמייקה הינה חומר גלם סינטטי ותעשייתי שמיועד בעיקר לציפוי של לוחות ושל משטחים, המשמש בין היתר כחומר חיפוי לקירות של מעליות. הפורמייקה עצמה עשויה בבסיסה מנייר אריזה טבול בדבקים עם מלמין, שעברו הליכי כבישה. לרוב היא מורכבת משתי שכבות, האחת שכבת בסיס חומה, והשנייה שכבה עליונה שיכולה להיות בגוונים ומרקמים שונים.

הפורמייקה עצמה הומצאה לראשונה בתחילת המאה עשרים בארה"ב ועוגנה בפטנט כחומר מבודד חשמל. לאורך השנים נעשה בחומר זה שימוש לציפוי משטחים שונים, לרבות ציפוי רהיטים ומבנים ולחיפוי משטחי קירות ומשטחי קירות של מעליות.

בימינו ניתן למצוא סוגים שונים של פורמייקה, לרבות פורמייקה דקורטיבית רבת שכבות, פורמייקה מעובדת מסוג HPL שכבשו אותה בלחץ גבוה העמידה בפני חבלות ומים, וכן ניתן למצוא ציפויי פורמייקה לחיפוי פנימי או חיצוני עם סוגים שונים של גימורים ובעוביים שונים.

בנוסף, יש בשוק סוגים מיוחדים של פורמייקה שמורכבים מחומרים ייחודיים, המעניקים תכונות שונות. למשל ניתן למצוא חיפויי פורמייקה עמידים לחומרים כימיים שעושים בהם שימוש במעבדות, או חיפוי פורמייקה עמיד לאש שיש בו חומרים מעכבי בעירה ושנעשה בו שימוש לחיפוי קירות של מעליות.

למה לבחור פורמייקה חסינת אש למעלית

פורמייקה חסינות אש הינה חיפוי איכותי למעלית, המציג את התכונות והיתרונות הבאים:

  • רמה גבוהה של עמידות לאש העומדת בדרישות התקן ומעניקה תא מעלית בטוח במיוחד.
  • עמידות גבוהה גם בפני פגעי הזמן ובפני בלאי ושחיקה, ושמירה על חזות מקורית לתקופה ממושכת.
  • חיפוי פורמייקה אינו סופח כתמים והוא עמיד למים, לכן קל מאוד לנקותו עם חומר ניקוי מתאים וטבלית לחה.
  • לחיפוי פורמייקה יש חזות מרשימה ואסטטית והוא מוצע במבחר עשיר של עיצובים בשלל גוונים ומרקמים, המאפשרים התאמה לכל סגנון עיצוב של בניין, לובי ומסדרונות.
  • פורמייקה מהווה חיפוי מעלית איכותי עם רמת גימור גבוהה ומדויקת, ללא תפרים.
  • לעומת סוגי חיפויים נוספים למעליות, מדובר בחיפוי המוצע עבור מחיר משתלם במיוחד.

הזמנת פורמייקה חסינת אש למעלית

להזמנת פורמייקה חסינת אש למעלית ולקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית ,מידע נוסף וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם חברת דקור ליפט בטלפון 052-5337733.

מאמרים נוספים

פלקסטון – ריצוף מעליות

רצפת פלקסטון קוורץ היא הרצפה  היחידה עם אחריות לשבר והמתקדמת בעולם מורכבת ממשטח עליון קוורץ ובסיס אלומיניום מרובד ומובילה בכל האספקטים : משקל, עובי, גמישות,

קרא עוד >

מעליות ניו גלאס

ניו גלאס זה חיפוי קירות חדשני ביותר המהווה תחליף לזכוכית, הרבה פעמים לא ניתן ליישם זכוכיות עקב בעיית משקל ובטיחות, ניו גלאס קל משקל יותר

קרא עוד >

מעליות בזכוכית

במהלך השנים הזכוכית הצבועה במעליות הפכה להיות חיפוי נפוץ ומרשים היא מגיעה במגוון רחב של גוונים ואפשר לשלב אותה עם אלמנטים של נירוסטה ריצוף איכותי 

קרא עוד >

מעליות פורמייקה

פורמייקה הינה סוג החיפוי הנפוץ ביותר עבור מעליות, והיא מגיעה במגוון רחב של דגמים, גוונים ומרקמים. עם חברת דקור ליפט תזכו בחיפוי פורמייקה איכותי מתוך

קרא עוד >

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר אטרקטיבית