שיפוץ מעלית – מתי צריך ומומלץ לעשות את זה?

יש שלב מסוים, בדרך כלל לאחר שבניין צבר כמה שנות ותק, שבו מתחילים לתהות האם לא הגיעה העת להחליף את המעלית, או לכל הפחות להעניק לה שיפוץ מקיף ועיצוב מחדש.

יכולים להיות מספר סימנים לכך שהגיע הזמן להחליף את המעלית, או לקרוא לאיש מקצוע שישפץ אותה. יכול להיות שבבדיקה התקופתית, המחויבת מטעם משרד התמ”ת, עלו תקלות שמחייבות תיקון, או שפשוט חשים שהמעלית כבר לא כשהיתה: היא חורקת, הכפתורים פגומים ומחוקים, האור מהבהב ומאיים לשבות כליל, או שהצבע מתקלף.

כך או אחרת, אנשים רבים מחפשים חברות מעליות במרכז, שיש בידיהן את המומחיות, הניסיון והידע המתאימים, כדי לשפץ מעלית או לעצב אותה, באופן שיספק מענה לכל ההיבטים על הצד הטוב ביותר.

סיבות לשיפוץ מעלית

בניינים המפעילים מעליות במרכז הארץ הם בעלי מגוון רחב של שימושים, שפעמים רבות משתנים במהלך שנות חייו של הבניין.

יכול להיות שבניין מסוים יועד מראש למגורים של אוכלוסיות ממעמד סוציו אקונומי נמוך, ורמת התשתיות שלו היא בהתאם, אך כיום מתגוררים בו דיירים ממעמד סוציו אקונומי גבוה יותר, שמעוניינים שהאזורים המשותפים ישקפו את האוכלוסייה המתגוררת בו.

מקרה אחר, הוא של בניין משרדים ששינה פניו, ובעל הבניין מעוניין במעלית עם עיצוב התואם את אופי העסקים הפועלים בקרבו.

ולפעמים, הצורך בשיפוץ מתעורר, פשוט משום שהגיע הזמן לרענן את מראה המעלית, לאחר עשור או יותר, שבמהלכו חזותה הפנימית הפכה לחבוטה ומוזנחת.

סימנים לכך שהגיע הזמן לשיפוץ דקורטיבי של המעלית

באופן כללי, ניתן לחלק את הסימנים לשתי קטגוריות עיקריות: אסתטיקה ובטיחות.

סימנים אסתטיים

  • גימורים דהויים או בלויים: אם חומרי הפנים כגון חיפויי הקיר, הריצוף, המעקות, הכפתורים ותצוגת הקומות מראים סימני הזנחה, שריטות, חלקים חסרים, או בלאי כללי, כנראה שהגיע הזמן לרענן אותם.
  • עיצוב מיושן: טרנדים משתנים עם הזמן, ומעלית בעיצוב מיושן עלולה לא להתאים יותר לסגנון או לתדמית הכללית של הבית המשותף. עדכון עיצוב הפנים יכול להעלות את ערך הנכס.
  • תחושה לא נעימה מבחינה ויזואלית: אם פנים המעלית חסר עניין ויזואלי, או שאינו מצליח ליצור אווירה מסבירת פנים, זה עלול להשאיר על הדיירים ועל מבקרים ארעיים רושם שלילי לגבי הבניין כולו, אפילו אם שאר הבניין מתוחזק היטב.
לשפץ מעלית

סימנים הנוגעים לבטיחות

  • תאורה פגומה: תאורה לא מספקת או לא תקינה בתא המעלית, עלולה ליצור סכנות בטיחותיות, גם בשגרה וגם במקרה חירום. שדרוג לגופי תאורה חסכוניים באנרגיה, עמידים, אמינים וממוקמים בצורה חכמה, יכול לשפר את הנראות והבטיחות.
  • אי עמידה בתקנות: אם המעלית אינה עומדת בנהלי הבטיחות או הנגישות הנדרשים, היא בגדר מפגע בטיחותי לכל מי שמשתמש בה.
    כך למשל, חיוני לוודא שיש בה מערכות תקשורת חירום תקינות, חומרים חסינים לאש, מערכת אוורור אפקטיבית, שילוט ברור, אמצעי הכוונה ללקויי ראייה ושמיעה, וכפתורי קומות וחירום, שגם אדם בכסא גלגלים יכול להגיע אליהם בקלות.

בסופו של דבר, חשוב לזכור שהמעלית היא כרטיס הכניסה לבניין. בין אם מדובר בבניין מגורים ובין אם בבניין משרדים, חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע הבקיאים בתחום.

בחירה של איש מקצוע לא מנוסה עלולה לגרור כאבי ראש רבים, והתוצאה הסופית יכולה להיות שונה מאוד מזו המיוחלת.

כדי לוודא שבוחרים היטב, חשוב לבחור במשרד העוסק בשיפוץ ועיצוב מחדש של מעליות ברחבי הארץ, בעל ניסיון בפרויקטים דומים ובעל הצלחות מתועדות שניתן להתרשם מהן.

סבורים כי הגיע זמנה של המעלית בבניין שבו אתם מתגוררים או עובדים, לעבור שיפוץ ושדרוג?

איכות העבודה, האסתטיקה וגם המחיר ההוגן עבור השירות חשובים לכם?

אם כן, צוות אנשי המקצוע שלנו בחברת "דקורליפט", המתמחה בתחום כבר יותר מעשרים שנה, יוכל לספק לכם את המענה לכל אלה ואף יותר.

גלריית התמונות שלנו ממחישה את רמת הגימור של פרויקטים שאנו חתומים עליהם.

לקבלת פרטים נוספים, צרו קשר:

בטלפון: 052-533-7733  |  בדוא"ל: info@shiputzmaaliot.co.il

מאמרים נוספים

דקורציה מלאה או חלקית

מרבית הלקוחות מתלבטים האם להשקיע סכום מלא עבור דקורציה מלאה או לבצע דקורציה חלקית כמו תקרה ורצפה בלבד, צביעת דלתות המעלית, מראה חדשה ועוד. כמובן

קרא עוד >

שיפוץ דקורטיבי מחיר

שאלת השאלות נשאלת , קשה לדייק במספרים מפאת כמות פרמטרים והדרישות משיפוץ דקורטיבי אחד לשני. השאלה מאוד רחבה ואנו ננסה למקד אותה בדרך הבאה. מהן

קרא עוד >

צרו עמנו קשר עוד היום להצעת מחיר אטרקטיבית